.
Rady a tipy, jak vybrat kolo:  


Třebaže může tato otázka znít jednoduše, skrývá hned několik dílčích otázek, které je třeba zodpovědět. Správně vybrané kolo je totiž základní podmínkou pro získání toho pravého požitku z jízdy (cyklistiky).
Základní otázkou, kterou si je třeba zodpovědět, je za jakým účelem si vůbec chceme kolo pořídit. Svištět si s větrem v zádech po rozžhaveném asfaltu, s ohnivou čárou za sebou, nebo si užívat poklidné cesty stinným lesíkem? Na trhu existuje nepřeberné množství jízdních kol, z nichž každé má určité vlastnosti a využití. V následujícím rozdělení si uvedeme základní typy a jejich užití.  Horská kola   
Několik posledních let jsou horská kola nejpopulárnější a nejvíce rozšířenou skupinou kol určenou pro jízdu „mimo civilizaci“ – v přírodě, terénu, po nezpevněných cestách. Tato horská kola a MTB mají převážně přední odpruženou vidlici. Poslední technickou novinkou horských kol jsou rámy kol z karbonu, které se vyznačují velmi dobou tvrdostí, pružností, ale zároveň nízkou hmotností.
Další variantou horských kol jsou celoodpružená horská kola, která mají odpružení vpředu i vzadu a a jsou vhodná na delší a rychlejší jízdy na nerovnostech. Kola s celoodpruženým systémem jsou také mnohem pohodlnější.
Kola této kategorie patří v současné době mezi nejpopulárnější. Tato kola jsou určená svými konstrukčními vlastnostmi především do náročných terénů v přírodě, mimo cesty a silnice. Tato kola mají těžší a odolnější rámy, pomalejší převody, které však umožňují snadné zdolávání členitého terénu a menší kola s širokými plášti, pro větší stabilitu. 
S horským kolem můžete vyrazit i na silnice, ale musíte počítat s menší rychlostí a větším odporem, které Vaši jízdu učiní namáhavější. Přesto jsou horská kola ideální volbou pro uživatele, kteří hledají univerzální kolo, se kterým je možné zdolávat takřka všechny druhy cest.  Sjezdová kola   
Jedná se o specializovaná MTB kola, která jsou určena především pro sjezd ve velmi náročných podmínkách, čemuž odpovídá i celková konstrukce kola. Vidlice i rám mají odpružení o vysokém zdvihu, pro maximální absorbci otřesů. Rámy jsou vyrobeny z vysoce pevných a zároveň pružných materiálů.  


BMX a Freestylová kola  
Speciální kola s nízkým, extrémně odolným rámem, určená v různých variacích pro bikrosové a freestylové disciplíny, založené na skocích a rozličných tricích, které kladou vysoké nároky na odolnost rámů a vyžadují menší rozměry pro lepší obratnost.  


Trekkingová kola, Crossová kola  
Crossová a Trekkingová kola využijete pro rychlou svižnou jízdu na silnicích a v mírném nenáročném terénu. Kola jsou vhodná i pro jízdu na cyklostezkách. Vyznačují se větším průměrem kol 28" a užším pláštěm narozdíl od horských kol 26".   
Trekingová a crossová kola se od sebe liší doplňující výbavou. Trekingová kola mají již v základu, blatníky, světla, nosiče atd.  Silniční kola – fitness kola  
Silniční kola  jsou kola, která jsou svými vlastnostmi určená pouze pro asfaltové silnice. Cyklisty, kteří rádi hltají kilometry na asfaltovém povrchu určitě nadchne lehkost rámu a minimální odpor u těchto nejen vyšších tříd silničních kol.  
Fitness kola, jsou svým krátkým vývojem teprve v plenkách. Slovo fitness má v dnešní době takový módní trend, že se nebojíme o jeho budoucnost. Hlavní rysem odlišující Fitness kola od silničních kol je, že kola Fitness mají rovná řídítka.  Dětská kola  
Pokud chceme pořídit pro naše ratolesti dětská kola, musíte dát pozor, aby vybraná kola byla bezpečná a zvolit správnou velikost rámu dětského kola. Byla by škoda výběrem špatné velikosti rámu znechutit tento krásný sport dětem.
Základní rozdělení dle rámu u dětský kol: děti 2-4 leté -12" rám, 3-5leté – 16", 4-7leté -18", 5-8leté 20", 7-12leté – 24".
Každá velikost dětského kola Galaxy je (kromě 18" kol) nabízena ve variantě s Alu nebo Hi-Ten rámem a to vždy v chlapeckém a dívčím provedení v mnoha barevných kombinacích, takže vybrat si může prakticky každý. 12 a 16palcové modely pro nejmenší jsou dodávány včetně celokrytů řetězu, balančních koleček a blatníků splňujících zpřísněné normy určené pro tento typ kol. U 20" kol s ocelovým rámem lze zvolit variantu s torpédem, či pro pokročilejší jezdce s otočným řazením.  


 

Zejména u dětí, nezapomeňte
na přilby a další bezpečnostní výbavu!
 
 
 


 


Přihlásit
Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.
Rychlé vyhledávání
Splátkový prodej

HomeCredit - prodej na splátky

Google +
Facebook
Reklamace

Pro bližší informace o postupu reklamace klikněte na odkaz: Reklamace

 
 

Poslední prodané zboží

 
© Velomarket.cz - opravdový ráj pro bikery!